O Zuzie i jej graficznych czarach.

6/19/2013 Agata 8 Comments


Dzisiaj wpis niekulinarny. Chciałabym opowiedzieć Wam kilka słów o mojej koleżance, bardzo uzdolnionej młodej graficzce, dzięki której blog zyskał nowy wygląd. Chciałabym Wam również powiedzieć, że Zuza spędziła ponad pół roku swojego życia, aby dniami i nocami stawiać od początku pewną aplikację, dzięki której już niedługo każdy użytkownik Ipada będzie miał pod ręką tutejsze przepisy.

To jest właśnie Zuza Rogatty.

Oczywiście.. To wszystko to nie taka świeża sprawa. Znamy się od pierwszej klasy podstawówki.
Zuzia zawsze miała niesamowity "dryg" to robienia ładnych rzeczy. Dlatego też nie zdziwiło mnie, gdy już po tej podstawówce wybrała szkołę plastyczną, a po liceum jeszcze zdecydowała się na Uniwersytet Artystyczny (w Poznaniu, czyli w mieście, w którym studiuję także ja). Rok temu spotkałyśmy się po dłuuugiej przerwie na obiedzie i zaczęłyśmy rozmawiać o naszych pasjach. Okazało się, że każda obserwuje postępy drugiej. Wtedy padło kilka pomysłów, co można byłoby zrealizować razem. I... po pewnym czasie Zuza odezwała się do mnie z konkretnym pomysłem. To już był trzeci rok jej studiów i zdecydowała się swoją pracę dyplomową stworzyć na podstawie Kuchennnych Czarów Marów (w sumie nie wiem, czy mogę to odmieniać!). Bardzo się ucieszyłam, gdyż po prostu wiedziałam, że będzie... ładnie. Nie miałam pojęcia ile czeka ją pracy :) Zuza zdecydowała się przygotować od nowa logo bloga (w dwóch wariantach), stworzyć od podstaw unikalną czcionkę, którą nazwała Mascarpone, oraz... postawić aplikację na Ipada. 

Moim zdaniem wszystko wyszło pięknie. Praca Zuzi też zakończyła się sukcesem, gdyż mogę dumnie powiedzieć, że byłam podczas obrony jej dyplomu i... obroniła się na celujący :-) Więc teraz pokażę Wam projekty i plansze. Z aplikacją czeka nas gorące lato, gdyż trzeba powgrywać w nią wszystkie przepisy z bloga (a trochę się już ich nazbierało). Mam nadzieję, że potem chętni będą mogli udać się do AppStore'a.


Mnie absolutnie fascynuje fakt, że każda pojedyncza rzecz w tej aplikacji, jak tło, czy ikonka to kilka godzin pracy. Podziwiam i dziękuję razy milion. Mam w życiu szczęście do ludzi! :)


8 komentarzy:

 1. Super!! Masz zdolną koleżankę :)) i już się doczekać nie mogę, kiedy będę mogła ściągnąć sobie aplikację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jedno wielkie WOW!!! podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy19/6/13

  Robi wrażenie, super. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. nazwa czcionki strasznie mi się podoba. :D ale co do appki to pewnie będzie tylko iPlikacja, bez szans na Androida czy Win8? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z tego co wiem będzie to tylko aplikacja na Ipady. Ale jak widzę ile pracy to zajmuje...: O

   Usuń
  2. Hej, na pewno nie będzie wersji na Win8, ale jest jakaś szansa na Androida :)

   Usuń
 5. Super ! Masz bardzo zdolną koleżankę ;)
  Planujecie może zrobienie podobnej aplikacji na Androida ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od Zuzy, ale tak jak napisała w komentarzu powyżej: są szanse! :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)